I shpėrthen gjoksi Beyonces (Foto)
Performanca energjike gjatė "Global Citizen Festival" pėr pak sa nuk i ka kushtuar shtrenjtė...
Xhoxhaj boksieri mė i mirė i turneut nė Sarajevė
Kosova u kthye nga turneu ndėrkombėtar “Mustafa Hajrullahoviē-Talijan” nė boks, qė u mbajt nė Sarajevė. Kosova mori pjesė me katėr boksierė, si: Alban Qeriqi (64 kg), Arian Gashi (69 kg), Armend Xhoxhaj (81 kg) dhe Pirro Quni (91 kg) dhe pėrzgjedhėsi Xhevdet Peci, si dhe gjyqtari i boksit ndėrkombėtar Latif Demolli. Boksierėt tanė fituan katėr medalje, njė tė artė e tri tė argjendta. Xhoxhaj u stolis me tė artėn, ndėrsa tė tjerėt me tė argjendtėn. Nė gjysmėfinale Alban Qeriqi e gjunjėzoi boksierin nga Sllovakia, Kristian Nguyen. Nė finale humbi me rezultat tė ngushtė nga boksieir boshnjak, Adem Fetahoviē. Arian Gashi nė gjysmėfinale e mposhti boksierin nga Kroacia, Durim Praca. Ai edhe pse lėndoi dorėn, kėtė meē e fitoi bindshėm. Nė finale i lėnduar boksoi kundėr boshnjakut Ahmet Xhanoviē dhe humbi me rezultat tė ngushtė 2:1. Arsyeja e humbjes ka qenė se nuk ka mundur tė tregojė aftėsitė e tija sepse ishte pengesė edhe dora e lėnduar e tij.
Ballkani flet shqip
Ende ndihet pёrkёdhelja dhe ngrohtёsia e kreut tё Vatikanit Papa Franēesku n...
Kur qumėshti “gufon”
Nė njė situatė normale, nė ekonominė e tregut, konkurrenca nga importi do tė duhej tė ishte e mirėse...
Misioni mafioz nuk do tė realizohet!
PDK-ja para zgjedhjeve hyri me sloganin ''Misioni i Ri'' pėr Kosovėn. Mijėra qytetarė tė Kosovės qė ...
100 vjet rrugė pėr tė arritur nė Ēamėri
Verė. Avenyja e Gjashtė e qytetit tė New Yorkut ėshtė tėrėsisht e mbuluar me ngjyrat kuq dhe zi ndėr...
Spanja kėrkon t’i ndalohet Katalonisė votimi pėr pavarėsi
Kryeministri i Spanjės, Mariano Rajoy, pasi ka dorėzuar ankesėn nė gjykatė, sot mė 29 shtator, ai ka...
Z. Isa Mustafa, shtatori nuk i ka 31 ditė?!
Mė 2 tetor 2014 Blloku PDK e ka da’ mendjen me hy’ prapė pėr sė dyti herė me Bajramin pėr Kryetar Pa...
Njė tregim pėr dy qytete…
Ato janė dy qytete qė gjenden nė tė njejtin vend, por nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt mes tyre; ato jan...
Islami politik midis reformimit dhe stagnimit
Islami politik nė botėn arabe po kalon nėpėr njė fazė tejet tė vėshtirė dhe komplekse. Si duket, mun...
SHPALLJA E REPUBLIKĖS SĖ ILIRIDĖS, AKT I NGUTSHĖM APO I VONUAR?!
Paralajmėrimi i shpalljes sė Republikės sė.Iliridės. me datė dhe kohė, tė caktuar ishte njė thirrje ...
Editorial: Virtyti shqiptar
Ne shqiptarėt, sidomos ne nė Maqedoni, me neveri i kemi refuzuar dhe i kemi demaskuar tė gjitha sulm...
Pse Perėndimi duhet t’i kushtojė vėmendje krizės nė Maqedoni?
Pėrderisa vėmendja e politikės ndėrkombėtare ėshtė pėrqendruar nė lajmet mbi masakrat e pėrditshme t...
23 vite partizim dhe burokraci administrative
Mė 8 shtator tė vitit 1991 nėpėrmjet referendumit mbi 95 pėr qind tė qytetarėve nė Maqedoni u deklar...
UNAZA E RE, E MADHE, E PLAVĖ-GUCISĖ
Kjo rrugė e sodit, 25 shtator 2014, qė po niston prej Deēanit e shkon nė Plavė e prej kėndejna merr ...
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
© 2010-2014 Agjenci e Lajmeve ZHURNAL
hosted & developed by anet solutions