Agjencia Zhurnal.mk.

Zaev: Përgëzoj futbollistët tanë që na dërgojnë në balotazh dhe na e ofruan këtë gëzim

Shkup, 14 nëntor – Fitojmë shansin historik për t’u kualifikuar në Kampionatin botëror në futboll! I përgëzoj futbollistët tanë që na çojnë në balotazh dhe që na e ofruan këtë gëzim, ka shkruar sonte kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk.

 

“Jemi krenarë për këtë sukses! Shkojmë më tej, zemrat tona janë me ju”, shkruhet në postimin e Zaevit.

Reprezentacioni sonte në arenën kombëtare “Todor Proeski” në Shkup e mposhti Islandën me rezultat 3:1 dhe do të marrë pjesë në plejofin për Botërorin që do të mbahet në Katar

Related posts

Shahpaska: Deri në nëntor është realizuar 85 për qind e Planit operativ të programeve aktive dhe masave për punësim

D V

Shkupi e shënon 13 Nëntorin – Ditën e çlirimit

D V

Pa energji elektrike nesër disa komuna të Shkupit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More