Agjencia Zhurnal.mk.

Instagrami “nuk është më një aplikacion për ndarjen e fotove”, thotë shefi i tij

Instagram nuk e sheh më veten si një platformë ku njerëzit shkojnë të ndajnë fotografi. Ky është përfundimi kryesor nga një seri komentesh të fundit nga kreu i kompanisë, Adam Mosseri.

“Ne nuk jemi më një aplikacion për ndarjen e fotove në formë katrore”, tha Mosseri në një video që postoi në llogaritë e tij të mediave sociale këtë javë.

Sipas Mosseri, arsyeja kryesore për këtë është se njerëzit vijnë në Instagram “për t’u argëtuar” dhe nuk është i vetmi aplikacion që e ofron atë në një treg të mbushur me njerëz.

“Le të jemi të sinqertë, ka një konkurrencë serioze për momentin”, tha Mosseri.

“TikTok është i madh, YouTube është një gjigant dhe ka shumë risi të tjera”, tha ai.

Për të qëndruar konkurrues, Mosseri tha se Instagram duhet ta pranojë atë aspekt të vetvetes, “dhe kjo do të thotë ndryshim”. Një nga mënyrat se si aplikacioni do të ndryshojë është duke dhënë më shumë rekomandime në Instagram.

Me pak fjalë, ajo që përshkruan Mosseri është se Instagram po bëhet gjithnjë e më shumë si TikTok.

Dhe kjo është diçka që ne tashmë e kemi parë kompaninë të përpiqet të bëjë me karakteristika si Reels.

Related posts

Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

D V

‘Vloggeri’ teston modelin iPhone 15 Pro Max nën ujë

D V

X me përqindjen më të lartë të dezinformimit, sipas studimit të Komisionit Evropian

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!