Agjencia Zhurnal.mk.

Thaqi: Kur ke përballë një skuadër siç është Drita, mund të bëhen gabime

Skuadra e drejtuar nga Arsim Thaqi ka humbur në shtëpi me rezultat minimal 0-1, shkruan Gazeta Olle.

Golin e vetëm në këtë përballje e realizoi qendërsulmues Ardit Tahiri, i cili po kalon në formë fantasike me ekipin e tij të ri.

Pas ndeshjes ka folur trajneri i Malishevës, Arsim Thaqi, i cili është shprehur i zhgënjyer me disfatën e pësuar nga Drita.

“Kur ke përballë një skuadër siç është Drita, është e kuptueshme që ekipet si Malisheva që nuk e kanë përvojën e duhur, mund të bëhen gabime. Mirëpo ajo që është me rëndësi është që gabimet të cilat i kemi bërë sot, të mos i përsërisim në ndeshjet e tjera për të marrë rezultat pozitive. Angazhimi i lojtarëve nuk ka munguar asnjëherë por me rëndësi këta lojtarë është të piqen më shpejt dhe gabimet të mos i përsërisim më”, ka deklaruar Thaçi.

/Gazeta Olle/

Related posts

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja Trepça ‘89 – Prishtina

Redaksia

Këshilli Penal e vërtetoi paraburgimin e Zeqirit

Xh M

ASH javën e ardhëshme publikon dokumentin për dalje nga kriza

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More