Agjencia Zhurnal.mk.

Në Vranje në vitin 2021 janë vaksinuar gjithsej 26.689 shtetas të Maqedonisë së Veriut

Beograd, 6 janar – Në Vranje deri më 5 janar të këtij viti, janë dhënë saktë 116.548 doza nga të gjitha vaksinat kundër koronavirusit, kumtuan nga Shtëpia Shëndetësore në Vranje, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

 

Qytetarëve të Vranjes dhe Serbisë u janë dhënë 89.830 doza, qytetarëve të Maqedonisë së Veriut 26.689 dhe qytetarëve të BeH-së 29 doza.

Nga të gjitha katër llojet e vaksinave të arritshme, bindshëm më së shumti është dhënë vaksina kineze Sinofarm – 72.098 doza.

Fajzer  është dhënë në 35.275 doza, Sputnik-V në 8.243, ndërsa Astra Zeneka në 932 doza.

Related posts

Në zjarret që kësaj vere e kapluan vendin u dogjën 482.106 metra kub drurë, dëmi është 2.318.091.000

D V

Forumi i tretë i qyteteve kreative për film nga rrjeti i UNESKO-s

Z H

Nikollov: Duhet të vërtetohet nëse janë 45 ose 46 viktima

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More