Agjencia Zhurnal.mk.

E dhimbshme: Vdes në moshën 23-vjeçare ish-futbollisti i FC Shkupit

Futbollisti Mariano Ondo, përfaqësues i Guinesë Ekuatoriale dhe ish-futbollist i Shkupit, ka humbur jetën të mërkurën në stërvitjen e kombëtares së tij në moshën 23-vjeçare, njoftojnë mediat e huaja.

Ondo po qëndronte në atdheun e tij dhe po stërvitej ndërsa priste dokumentet e nevojshme për t’u transferuar në Spanjë, me skuadrën e kategorisë së tretë Rapid de Bouzas, kur u rrëzua në stërvitje.

Siç raportojnë mediat spanjolle, futbollisti nuk po ndihej mirë në fund të stërvitjes dhe u rrëzua. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por vetëm mund ta konstatonin vdekjen.

Related posts

“Bombarderi”, Edison Demaj kthehen ne ring me 11 dhjetor

A.S.

KOK shpërblen me nga 10 mijë euro kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

D V

Giroud: E kam admiruar Ibran, por ai nuk e di – shokët ma kanë dhuruar fanellën e tij, ndoshta ia jap të ma nënshkruajë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More