Shekerinska: Do të përpiqemi për debat, dhe të pranojnë se nuk jemi gjithmonë në të d..
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk n..
Plloshtani: Miratimi i ligjit për shqipen, Zaevin e bën më të besueshëm te shqiptarët..
Me shkas: Bajrami i gjakosur

 RAJON 

 EKONOMI 

Sezoni turistik në Strugë e Ohër nis me ankesa të vjetra

Ne kemi rreth 65 deri 70 kilometra nga Radozhda në Shën Naum. Nëse bëjmë një analizë do të shohim se ka veç 10% të kësaj, me plan të detajuar urbanistik. Mos të flasim për objekte që janë ndërtuar në vitet ’70, edhe për to nuk ka asnjë plan..

 KRONIKA E ZEZË 

Vidhet shumë e madhe e parave dhe stoli ari në një shtëpi në Manastir

Siç informon MPB-ja, me mjet të përshtatshëm e ka hapur derën e tarracës, pas çka ka hyrë brenda dhe ka kërkuar nëpër dhoma, ku i gjetur paratë dhe arin dhe i ka marrë. Me këtë rast ka përfituar pronë të paligjshme prej rreth 350.000 denarë..

 SPORT 

Frank De Boer, edhe zyrtarisht trajner i Crystal Palace

Trajneri holandez , Frank De Bur është trajneri i ri i Kristal Pallasit. Trajneri holandez firmosi kontratën 3 vjeçare dhe vjen në vend të Sem Allardajsit, i cili siguroi mbijetesën për skuadrën angleze në Premier Ligë dhe u largua nga klub..

Dorandd rikthehet fuqishëm ‘Me Dosta’

Ky projekt është shkruar nga vet këngëtari dhe Simbol, muzika nga Egzon Surkishi, miksimi nga Driton Kamenica kurse incizimi u bë në studion ‘D&D’. ..

 KULTURË 

Diva e kinematografisë zbulon origjinën shqiptare, “shokohet” Greqia (Foto)

Roli i saj më i spikatur është ai i Penelopes në serinë televizive italiane “Odiseu” bashkë me legjendën e artit kinematografik, Bekim Fehmiu...

 MEDICINA 

Shkenca: Një zhytje në det, ndryshon trurin tuaj!

Mbase e keni vënë re sesi të kalosh një ditë nën ujë mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar, të çlodhur dhe me energji të përtëritura. Ajo ndjesi nuk është vetëm në kokën tuaj, shkencëtarët thonë se kur kalojmë kohë në ujë, truri ynë ..

 TEKNOLOGJI 

Mënyrë e re për të ruajtur energjinë diellore

Të prodhosh energji diellore është e thjeshtë, sfida është ta ruash atë. Një grup kërkimor nga Suedia po kryen kërkimet për një mënyrë të re që do t’i jepte zgjidhje këtij problemi. ..

 VIDEO 

Panik në njërin nga plazhet më të vizituara të bregdetit spanjoll: Peshkaqeni gjigant tmerron pushuesit që laheshin

Njëri nga plazhet me të vizituara të bregdetit spanjoll në Majorca, për disa momente është mbyllur gjatë vikendit të kaluar, pasi që një peshkaqen gjigant u fut afër pushuesve duke krijuar kaos dhe panik tek mijëra njerëz që iknin nga uji. ..MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.