Agjencia Zhurnal.mk.

Reagimi i familjes së Messit kur ai e fitoi Topin e Artë

Superylli argjentinas, Lionel Messi, e ka fituar Topin e Artë për vitin 2021 duke i lënë pas konkurrentët.

 

Futbollisti, i cili gjatë këtij viti luajti fillimisht për Barcelonën dhe pastaj për Paris Saint-Germainin, e ka fituar për herë të shtatë çmimin më të madh individual që u ndahet futbollistëve.

Konkurrenti kryesor i tij ishte sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, mirëpo triumfi në Copa America thuhet ta ketë bërë diferencën.

Në suksesin e tij në kryeqytetin francez, Paris, Messi ishte i shoqëruar nga gruaja Antonela Roccuzzo dhe djemtë e saj.

Dhe natyrisht nuk ka munguar reagimi i tyre në momentin kur superylli i futbollit e ka fituar Topin e Artë dhe më poshtë jua sjellim pamjet.

Related posts

E fshiu videon, por pothuajse të gjithë e panë – Mbappe ngacmoi tifozët e Real Madridit në Instagram me transferimin e tij që nuk u realizua

D V

Messi: Nuk kam bërë asnjë gabim që u transferova te PSG

D V

Ish-portieri legjendar, Fabien Barthez po shijon karrierën e dytë të befasishme sportive në garat e shpejtësisë në automobilizëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More