Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Vushtrria nostalgjike rikthen edhe një futbollist në radhët e veta

Edon Pasoma është transferimi i radhës nga Vushtrria, shkruan Gazeta Olle.

Qendërmbrojtësi i ka besuar projektit të klubit, duke u rikthyer në vendlindje pas plot pesë vitesh.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Ishte edicioni 2015/16 kur 28-vjeçari ishte larguar nga Vushtrria, duke e vazhduar karrierën e tij në disa klube të ndryshme.

Fillimisht, Pasoma ishte pjesë e Trepçës ’89 për dy sezone, pastaj vazhdoi për dy vite të tjera te Drenica dhe në vitin e fundit ishte pjesë e Flamurtarit.

Kujtojmë se kaltërebardhët edicionin e ri luajnë në Ligën e Dytë, por me punon që po e bëjnë pritet shumë shpejt rikthimi në majet e futbollit kosovar.

/Gazeta Olle/

Related posts

Nga Janari pritet rritje e çmimit të rrymës

Xh M

Cërvenkovska: Maqedonia po mbetet pa numër të mjaftueshëm të gjykatësve

D V

FFK njofton opinionin se biletat për ndeshjen finale të Kupës së Kosovës ndërmjet FC Drita dhe KF Llapi 1932, mund të blihen përmes platformës online

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More