Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Vëllaznimi bën goditjen e madhe, transferon ish lojtarin e Hajdukut

KF Vëllaznimi ka filluar të këndellet në përgatitjet për stinorin pranveror në Ligën e Parë.

Skuadra nga Gjakova ka arritur marrëveshje me futbollistin, Nikson Memaj i cili kthehet tek kuqezinjtë pas katër vitesh, shkruan Gazeta Olle.

Memaj u transferua tek Hajduku në 2018, pikërisht nga Vëllaznimi, pastaj në vitin 2020 ishte rikthyer në Kosovë tek FC Prishtina, dhe në sezonën vjeshtore 2021/22 ishte pjesë e KF Trepça’89.


Njoftimi i plotë nga KF Vëllaznimi:

Super Lojtari Nikson Memaj rikthehet pas 4 viteve në Vëllaznim.

Memaj në vitin 2018 nga KF Vëllaznimi u tranferua në Hajduk, në vitin 2020 ishte rikthyer në Kosovë tek FC Prishtina, dhe në sezonen vjeshtore 2021/22 ishte pjesë e KF Trepça’89.

Memaj ka vendosur që ti mbrojë ngjyrat kuq e zi të klubit të zemres.

Suksese @niksonmema

#VAZHDOJMË


/Gazeta Olle/

Related posts

Prishtina – Gjilani, ja cila skuadër favorizohet nga bastet

Redaksia

SHGM: Një gazetar dhe një kameraman janë sulmuar me sëpatë, kërkojmë reagim urgjent nga MPB

D V

Gençovska në kufirin bullgaro-rumun do të takohet me qytetarët e evakuuar nga Ukraina, mes të cilëve edhe nga Maqedonia e Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More