Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ulpiana prezanton ‘goditjen’ e radhës, nënshkruan me futbollistin argjentinas

Ulpiana ka arritur marrëveshje me futbollistin argjentinas, Gonzalo Ivan Zarate Fagiuoli.

Zarate zbarkon në Superligën e Kosovës nga FK Borec i Maqedonisë së Veriut, shkruan Gazeta Olle.

Lipjanasit kanë arritur marrëveshje një vjeçare me mesfushorin argjentinas.


Njoftimi i plotë nga Ulpiana: 

Mirë se vjen GONZALO IVAN ZARATE FAGIUOLI

KF ULPIANA 1926, arrin marreveshje me futbollistin Argjentinas Gonzalo Ivan Zarate Fagiuoli, i cili vjen nga radhet e FK Borec nga Maqedonia Veriore.
Me Zaraten, klubi ka arritur marrëveshje 1 vjeqare me mundesi vazhdimi, Zarate ka pasur edhe shumë oferta të ndryshme nga ekipet vendore si dhe ato ndërkombëtare mirëpo Zarate ka zgjedhur KF ULPIANA.

Na priftë e mbara dhe #forcaulpiana🤍💙


/Gazeta Olle/

Related posts

Mariçiq – Gabriell: Me fillimin e negociatave avancojmë koordinimin me BEI

Xh M

Ribalansi para Komisionit kuvendor për financim dhe buxhet

Z.H

Qeveria të tregojë se çka është dakorduar në Komisionin për Histori

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More