Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ulpiana kompleton transferimin e talentit të madh të Superligës

Ulpiana ka prezantuar transferimin e radhës në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra nga Lipjani është përforcuar me talentin nga radhët e Drenicës, Qlirim Avdulli, shkruan Gazeta Olle.

22 vjeçari edhe më herët ishte pjesë e Ulpianës, teksa tani rikthehet me marrëveshje gjashtë muajshe, me mundësi vazhdim edhe për një vit.

Avdulli ka pasur 14 paraqitje për Drenicën në këtë edicion teksa në vjeshtë ka ndihmuar skuadrën ta mbajë portën e paprekur në katër raste teksa ka bërë edhe një asistim për bashkëlojtarët.


Njoftimi i plotë nga Ulpiana:

Mirë se vjen QLIRIM AVDULLI

KF ULPIANA 1926, arrin marreveshje me futbollistin QLIRIM AVDULLI (mbrojtes) cili vjen nga radhet e FC DRENICA, Skenderaj.
Qlirimi Avdulli ka qene edhe me heret lojtar i klubit tonë Ulpiana, dhe më pas ka vazhduar tek Arberia, Drenica dhe prap iu eshte bashkur
KF ULPIANES,
Klubi ka arritur marrëveshje me lojatrin fillimisht per 6 muaj me mundesi vazhdimi edhe për 1 vitë.

Na priftë e mbara.


/Gazeta Olle/

Related posts

ASH: Qeveria nuk e pranoi deri në fund propozimin tonë për akcizat dhe TVSH-në

Z.H

Pendarovski në Malme në takim me kryeministrin suedez Lofven

D V

Drita gjunjëzon Llapin në Gjilan, Malisheva shënon fitore të madhe ndaj ‘89-shit në Mitrovicë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More