Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ulpiana huazon futbollistin e Dritës

KF Ulpiana ka arritur marrëveshje me futbollistin Esosa Priestly Irogue.

Futbollisti i Dritës huazohet tek lipjanasit për gjashtë muaj, me mundësi vazhdimi edhe për një vit, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi do të jetë një forcë shtesë për bardhekaltrit në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës.


Njoftimi i plotë nga KF Ulpiana:

Mirë se vjen Esosa Priestley Irogue

KF ULPIANA 1926, arrin marreveshje me futbollistin Esosa Priestly Irogue (sulmues) i cili vjen nga radhet e FC DRITA, Gjilan.

Klubi ka arritur marrëveshje me lojatrin fillimisht per 6 muaj huazim me mundesi vazhdimi edhe për 1 vit.

Na priftë e mbara dhe #ForcaULPIANA 🤍💙


/Gazeta Olle/

Related posts

BDI nesër mbledh Këshillin e Përgjithshëm për zhvillimet e fundit politike

Redaksia

Joseph: Propozimi francez njeh gjuhën dhe identitetin maqedonas, këtë duhet ta bëjnë edhe SHBA me një dokument

Xh M

Trajanov: Në letërnjoftime të figurojë dhe grupi i gjakut, ndihmon mjekët

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More