Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Tsunoda do të qëndrojë tek AlphaTauri

Yuki Tsunoda është konfirmuar tek AlphaTauri edhe sezonin tjetër.

 

Piloti japonez, Tsunoda do të jetë edhe në sezonin 2023 pjesë e skuadrës së AlphaTauri.

Tsunoda ka bërë një sezon mjaft të mirë këtë vit. Ai aktualisht mban pozitën e 14 në kampionat.

AlphaTauri do t’ia besojë edhe një mundësi pilotit japonez. Këtë e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e Formula 1.

Related posts

Man City një hap më afër me Cucurella

Lea Muslija

Çmenduri në tregun e zi: 10 mijë euro një biletë për finalen Roma-Feyenoord

D V

Bartomeu: Messi dhe Suarez më thanë ta bleja Coutinhon, kemi refuzuar 150 milionë euro për Ansu Fatin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More