Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Trepça transferon futbollistin ganez

Klubi Futbollistik “Trepça” ka njoftuar për transferimin më të ri, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për futbollistin Theophilus Kojo Ogoe, i cili vjen nga Gana.

Ogoe luan në pozitën e qendërmbrojtësit, dhe më parë ka veshur edhe fanellën e Vushtrrisë në Kosovë.

24-vjeçari ka luajtur edhe për klube si Berekum Chelsea dhe Tema Youth në Ganë.

Mitrovicasit tash e sa vite luajnë në Ligën e Parë dhe nuk kanë mundur të këndellen për tu rikthyer në elitën e futbollit kosovar.

/Gazeta Olle/

Related posts

Flet babai i njërit prej viktimave: La fëmijët jetimë (VIDEO)

N E

Kostadinovska – Stojçevska: Ulja prej 34,6 për qind e buxhetit nuk do ndërpresë investimet

Xh M

Krerët e FFK-së marrin pjesë në Kongresin e UEFA-s

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More