Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Trajneri i njohur emërohet në krye të Istogut

Zyrtarimi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit, shkruan Gazeta Olle.

“Football Club Istogu ka kënaqësinë të ju njoftojë së sot ka nënshkruar kontratë bashkëpunimi me trajnerin e mirënjohur kosovar, Bekim Shotani”, thuhet në njoftimin e klubit.

Bekim Shotani nënshkroi sot kontratë me Istogun e cila është e vlefshme deri me 30 qershor 2022, por me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera.

Kryetrajneri vushtrrias Bekim Shotani do të ndihmohet nga stafi përcjellës me ndihmësit: Mehdi Arifaj dhe Hysni Kabashi.

Shotani është trajner i njohur në futbollin kosovar, ka udhëhequr skuadra të mëdha të Superligës siç janë: Ballkani, Trepça ’89, Llapi, Vushtrria, Drenica.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Spasovski prezanton buxhetin e MPB-së për vitin 2022, parashihet dhe rritje e rrogave për 5%

Z.H

Kovaçevski: Terminali i gazit në Aleksandropoli, ngjarje historike për rajonin

Z.H

Besimi: Në Buxhetin e propozuar për vitin 2023 shpenzimet kapitale janë më të larta se deficiti i buxhetit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More