Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Simon Kjaer ka vazhduar kontratën me Milanin

Simon Kjaer ka vazhduar kontratën me Milanin deri në qershor të vitit 2024.

 

32-vjeçari mbërriti në klub në janar të vitit 2020 dhe kontrata e tij në “San Siro” do të skadonte në verë.

Megjithatë, kuqezinjtë sapo kanë njoftuar vazhdimin e kontratës me danezin edhe për dy vite të tjera.

Ish-mbrojtësi i Atalantës dhe Palermos ka luajtur 66 ndeshje me fanellën e kuqezinjve, duke shënuar një gol.

Kjaer është një nga kandidatët për “Topin e Artë” si një shpërblim për ndihmën jetëshpëtuese që i dha Christian Eriksen kur bashkatdhetari i tij u rrëzua gjatë përplasjes së Danimarkës në UEFA Euro 2020 kundër Finlandës verën e kaluar.https://twitter.com/acmilan/status/1453420554074087429

Kjaer ka luajtur 138 ndeshje në Serie A në karrierën e tij me Romën, Atalantën dhe Palermon.

Kuqezinjtë do të dëshironin të zgjasin edhe një kontratë në muajt e ardhshëm pasi marrëveshja e Franck Kessié skadon gjithashtu në verë.

Related posts

Broja ndalet në momentin më të mirë, trajneri konfirmon mungesën

Z H

Askush nuk e di të ardhmen e Ramosit – spanjolli në ‘ujëra të turbullt’

D V

Lojërat Paralimpike nisin në Tokio

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More