Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Simeone te Atletico Madridi deri në vitin 2024

Atletico Madrid ka konfirmuar se trajneri Diego simeone ka rinovuar kontratën ka rinovuar kontratën me klubin.

 

Tekniku argjentinas edicionin e kaluar arriti me “Los Rijoblancos” të fitojnë titullin në La Ligas, derisa synojnë të njëjtin sukses edhe vitin tjetër.

Sidoqoftë, falë këtij suksesi, Atletico i ka rinovuar kontratën edhe për tre vite.

“Simeone dhe stafi kanë rinovuar si Rojiblancos deri më 2024”, shkruhet në komunikatë.

Simeone ka pasu suksese të madhe te Atetico Madridi duke fituar dy tituj të kampionit.

Related posts

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

D V

Cristiano Ronaldo vazhdon me gola, shënon në miqësore ndaj Katarit

D V

Xherdan Shaqiri pritet të debutojë sot me Lyonin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More