Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ramiz Sadiku vazhdon edhe për një vit me trajnerin Elon Berisha, zgjidhen e trajnerët e grupmoshave në këtë klub

Skuadra e njohur synon që të përgatitet sa më mirë dhe të arrijë rezultate sa më të lakmueshme, duke vendosur të vazhdojë me trajnerin Elon Berisha.

“Kryesia e klubit të Ramiz Sadikut i ka besuar Elon Berishës, detyrën e kryetrajnerit edhe në edicion e ri”.

“Pas sezonit të suksesshëm, përgjegjësi i klubit Agron Mecinaj i ka besuar stafit të njejtë të trajnerëve drejtimin edhe për sezonin 2020/21, ku bashkëpuntor të Berishës do të jenë Fillim Guraziu dhe Kastriot Gashi kurse trajner i portierëve Lirim Hajdini”.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Ramiz Sadiku po ashtu ka arritur marrëveshje me shumicën e futbollistëve nga edicioni i shkuar.

Po ashtu janë zgjedhur edhe përgjegjësit dhe trajnerët në kategoritë e reja:

19-vjeçarët në sezonin e ri do ti udhëheq trajneri Granit Dërvisholli, kurse te kadetët U-17 përgjegjës do të jetë Triumf Sinani kurse bashkëpuntor i tij Arsim Kastrati.

Në krye të gjeneratës së pionerëve U-15 është Ardian Haliti me bashkëpuntor Etrur Sadikun, kurse fatosët U-13 do ti drejtoj Fidan Islami. /Gazeta Olle/

Related posts

FFK nesër bën inaugurimin e sistemit VAR

Redaksia

Ministri Sali mirëpriti në takim ambasadoren britaneze, Gallouej

Z.H

Humb jetën gruaja shtatzënë në Gjinekologjinë e Çairit, shpëtohet foshnja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More