Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Prishtinës i largohet njeri nga futbollistët kryesor

Prishtina ka ndarë rrugët me futbollistin e mirënjohur, Leotrim Bekteshi.

Bekteshi ka vendosur që ta vazhdojë jetën së bashku me familjen e ngushtë në Norvegji, shkruan Gazeta Olle.

Ai me Prishtinën në tri vite e gjysmë sa ishte pjesë i ka regjistruar 150 paraqitje derisa e ka fituar titullin kampion, Kupën e Kosovës si dhe Superkupën.

 


Njoftimi i plotë nga FC Prishtina: 

Faleminderit Leo!

Leotrim Bekteshi nuk është më pjesë e Prishtinës.

Bekteshi është një ndër futbollistët që ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në skuadrën më të madhe në vitet e fundit.

Ai me Prishtinën në tri vite e gjysmë sa ishte pjesë i ka regjistruar 150 paraqitje derisa e ka fituar titullin kampion, Kupën e Kosovës si dhe Superkupën.

Bekteshi, i cili në shumë ndeshje e ka bartuar edhe shiritin e kapitenit, ka edhe trofe individuale si futbollist i Prishtinës derisa është përfshirë edhe në formacionin e vitit nga Federata e Futbollit e Kosovës për edicionin e fundit.

Bekteshi ka vendosur që ta vazhdojë jetën së bashku me familjen e ngushtë në Norvegji.

Stafi i FC Prishtina e falenderon nga zemra Leon për mundin dhe djersën e derdhur për fanellën kryeqytetase.

#forcaPrishtina
#krejtpërprishtinën


/Gazeta Olle/

Related posts

20 vjet nga Marrëveshja e Ohrit: Shqiptarët janë më mirë se para lufte por ende ka vend për përmirësim

Z.H

OBRM-PDUKM: Qeveria është vonuar me fushatën e vaksinimit

Redaksia

KF Dukagjini prezanton fanellat për edicionin e ri

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More