Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Prishtina forcon repartin defansiv, prezanton Atandan

Kryeqytetasit kanë zyrtarizuar transferimin e qendërmbrojtësit Sodiq Ololade Atanta, shkruan Gazeta Olle.

Atanta është i lindur në Nigeri dhe ka pasaportë Shqiptare.

“Sodiq Ololade Atanda (27 vjeçarë) pas përvojës disa vjeçare në futbollin shqiptarë dhe ndërkombëtar gjegjësisht në atë izraelit tek Hapoel Kfar Saba, arrinë marrëveshje për bashkëpunim me kampionin aktual të Kosovës, FC Prishtina”, thuhet në njoftimin e klubit.

Për Atandan, Prishtina është klubi i pestë në karrierën e tij futbollistike, ai ishte pjesë e këtyre skuadrave si vijon: 36 Lions (2010-2012), Apolonia (2013-2015), Partizani (2015-2019), Hapoel Kfar Saba (2019-2021). Atanda ishte edhe pjesë e kombëtares U23 të Nigerisë./Gazeta Olle/

Related posts

KRRE do ta prezantojë analizën për reforma në sistemin tarifor për energji elektrike

Z.H

Gjykata Kushtetuese refuzon dhe nuk fillon procedurë për disa ligje

Z.H

Durmishi: Kemi ulur harxhimet e luksit, kemi rritur buxhetin për nevojat e qytetarëve

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More