Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Prishtina – Ballkani zhvillohet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë

Klubi kryeqytetas, Prishtina ka njoftuar se ndeshje derbi ndaj Ballkanit është zhvendosur për t’u zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Prishtina është nikoqire e Ballkanit në ndeshjen derbi të javës së 20-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Megjithatë, Prishtina as duelin ndaj Ballkanit, sikurse atë ndaj Drenicës në Kupën e Kosovës, nuk do ta zhvillojë në folenë e saj, në stadiumin “Fadil Vokrri”, për shkak të punimeve që janë duke u kryer në tapetin e gjelbër.

Kampioni aktual i Kosovës ka njoftuar me anë të një postimi në faqen zyrtare se tashmë kjo ndeshje do të zhvillohet në Podujevë.

“Sfida e xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet FC Prishtinës dhe FC Ballkanit do të zhvillohet të dielën, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë”, thuhet në njoftim.

Prishtina para këtij dueli “stacionohet” në pozitën e pestë me 24 pikë të mbledhura, derisa Ballkani ndodhet në vendin e dytë, me 36 pikë.

Related posts

Ohër, reparti i fëmijëve me një mjek

D V

LIVE Kupa e Kosovës: Përfundojnë të gjitha ndeshjet, mësoni cilat skuadra kualifikohen për 1/16 në Kupën e Kosovës

Redaksia

Samit BE – Ballkani Perëndimor: Nënshkruhet marrëveshje midis operatorëve për zvogëlimin e tarifave roaming

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More