Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Përfundon sezoni për Chiesën, Allegri duhet të gjejë zgjidhje

Juventus duhet t’ia dalë pa Frederico Chiesën deri në fund të sezonit sepse lojtari ka humbur sezonin për sivjet pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen kundër Romës,informon Zhurnal.

Allegri duhet tani t’u jep mundësi lojtarëve që kanë patur më pak hapësirë, veçanërisht për Kulusevskin.

Ndalesa e Chiesës do ta detyrojë Allegrin të kërkojë zgjidhje të tjera në sulm. Kulusevski ka karakteristika të tjera nga Chiesa por posedon cilësi dhe shpejtësi. Goli i tij kundër Romës ishte një sinjal për Allegrin se mund të besojë në të.

Këtu të mos harojmë është edhe Bernardeschi dhe mund t’i jap një dorë shtesë Alelgrit. Sulmi i Juventusit është mjaft i pasur duke patur parasysh se kanë Moratën, Kean dhe Dybala.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy