Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Pensionohet Gary Cahill

Një nga mbrojtësit më të mirë që ka luajtur te Chelsea në dekadën e fundit, Gary Cahill është pensionuar nga futbolli.

Mbrojtësi anglez, Gary Cahill ka njoftuar sot se i ka dhënë fund angazhimit të tij si futbollist aktiv.

 

Cahill do të shkojë si lojtari më i shpejtë në Premier League që ka fituar secilin trofe të madh, përcjell lajmi.net.

Cahill numëron në sirtarin e tij 2 Premier League, 2 Kupa FA, 2 Europa League, 1 Champions League dhe një Kupë të Ligës.

Gjatë karrierës së tij, lojtari numëroi 61 paraqitje me kombëtaren e Anglisë.

Related posts

Formacionet zyrtare: Napoli-Barcelona, ndeshja që vendos skuadrën që vazhdon në 1/8 e finales

D V

Klopp shpjegon ndryshimet në formacion, flet për taktikat që ia kthyen suksesin ndaj Rangers

Lea Muslija

Djali i Lionel Messit, Thiago, ishte shumë i hutuar pasi pa shtatë trofetë e ‘Topit të Artë’ të fituar nga babai i tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More