Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Onix nënshkruan me sulmuesin e njohur kosovar

FC Onix sot ka prezantuar transferimin e ri gjatë afatit kalimtar të janarit.

Skuadra nga Banja ka arritur marrëveshje ne sulmuesin e njohur kosovar, Almedin Murati, shkruan Gazeta Olle.

Murati është sulmues i dëshmuar në futbollin kosovar, së fundmi ka qenë pjesë e KF Arbëria por më parë ka luajtur edhe për KF Vëllaznimi dhe FC Drita.


Njoftimi i plotë nga FC Onix: 

FC Phoenix-Banjë – Sot FC Phoenix ka arritur marrëveshje me sulmuesin Almedin Murati.

– Murati është sulmues i dëshmuar në futbollin Kosovar, së fundmi ka qenë pjesë e KF Arbëria por më parë ka luajtur edhe për KF Vëllaznimi dhe FC Drita.
– FC Phoenix i dëshiron mirëseardhje Almedinit dhe shumë suksese me ekipin tonë.


/Gazeta Olle/

Related posts

Revizioni-Maqedoni: 88% e furnizimeve publike janë realizuar pa shpallje publike

D V

Parlamenti e konstatoi shkarkimin e ministrit, Milevski

Xh M

Në Dibër edhe reparti kirurgjik u bë qendër Kovid, vdiqën edhe dy pacientë të tjerë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More