Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Nuk ndalet Ulpiana, prezanton mbrojtësin kroat

Ulpiana po vazhdon të jetë mjaft aktive në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra nga Lipjani ka arritur marrëveshje me mbrojtësin kroat, Domagoj Franic, shkruan Gazeta Olle.

Franic vjen nga radhet e FC Slovacko nga Sllovakia.


Njoftimi i plotë nga Ulpiana: 

Mirë se vjen DOMAGOJ FRANIC

KF ULPIANA 1926, arrin marreveshje me mbrojtesin Kroat Domagoj Franic (mbrojtes) i cili vjen nga radhet e FC Slovacko nga Sllovakia.
Domagoj ka luajtur edhe per ekipet si RNK Split, FK Gorica, NK Hajduk Split, NK Bijeljina Kroaci, dhe FK Radnik Bosne Hercegovina.
Me Domagoj, klubi kemi arritur marrëveshje 6 mujor me mundesi vazhdimi edhe për 1 vit. DOMAGOJ FRANIC ka pasur edhe shumë oferta të ndryshme nga ekipet vendore si dhe ato ndërkombëtare mirëpo DOMAGOJ ka zgjedhur KF ULPIANA.

Na priftë e mbara dhe #forcaulpiana🤍💙


/Gazeta Olle/

Related posts

Qeveria e emëroi Marjan Zabërçanec për koordinator kombëtar për Ballkanin e Hapur dhe për iniciativat rajonale

D V

Michel: Nëse ndryshoni Kushtetutën automatikisht fillojnë bisedimet për BE

Xh M

Mars protestues kundër luftës në Ukrainë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More