Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Llapi vazhdon të përforcohet në merkato, nënshkruan me portierin shtatlartë

Llapi po vazhdon të mos ndalet në merkaton verore. 

Skudra e Batatinës ka bërë lëvizjen e radhës duke u përforcuar në portë, shkruan Gazeta Olle.

Portieri shtatlartë, Amrush Bujupi ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me bardhekaltrit.

Bujupi së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Drenasit në Ligën e Parë.

Njoftimi plotë i KF Llapit: 

Portieri Amrush Bujupi nënshkruan për 2 vite me Llapin 💙

Kemi arritur marrëveshje 2 vjeçare me porterin shtatlartë, Amrush Bujupi, i cili në ekipin tonë vjen pas një eksperience tek KF Drenasi.

Bujupi ishte pjesë e Drenasit për 5 vite radhazi, ku edhe barti shirtin e kapitenit të skuadrës.

Portieri i gjatë 1.89 m është bashkuar me ekipin në fazën përgatitore për ndeshjet ndërkombëtare dhe do jetë pjesë e skuadrës deri në vitin 2024.

Mirësevjen në mesin tonë, Amrush 💙

#vazhdojmë
#përparallapi
#krenariaeqytetit
#metebashkuarsekurre

Related posts

Kryeministri shqiptar/ Selmani: Mund ta pësojë fatin e dështimeve

Xh M

Hidhen poshtë akuzat ndaj tij, deklarohet Arafat Muaremi

Xh M

Ahmeti ndjek nga afër trajnimin për Zgjedhjet e brendshme një anëtar një votë brenda BDI

Xh M