Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Liridon Latifi transferohet te Vllaznia e Shkodrës

Latifi ka lënë futbollin hungarez dhe është rikthyer në Shqipëri, duke nënshkruar për Vllazninë e Shkodrës.

Sulmuesi anësor ishte pjesë e Puskas Akademi,  që nga viti 2017.

“KF Vllaznia bën të ditur se pasditen e sotme ka arritur marrëveshjen me futbollistin Liridon Latifi”.

“Me këtë futbollist është firmosur një kontratë dyvjeçare dhe shpresojmë që ai të tregojë vlerat e tij më të mira ashtu siç ka bërë edhe në skuadrat e tjera me të cilat ka luajtur më përpara. Mirë se erdhe te Vllaznia Liridon!”, thuhet në njoftimin e klubit.

Latifi ka luajtur më parë edhe te Flamurtari, Prishtina dhe Skënderbeu, ndërsa një vit e kishte kaluar te Sheriff Tiraspoli.

/Gazeta Olle/

Related posts

Nevojitet transparencë më e madhe gjatë miratimit të Kodit penal, thonë nga Këshilli gjyqësor dhe Këshilli i prokurorëve publik

D V

Në repartin e urologjisë u promovua procedura e re – u vendos nefrostoma perkutane

Xh M

Analizë/A janë mbushur me mend terroristët, apo do të provojnë sulme të reja në Kosovë?

I Z
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!