Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Leotrim Bekteshi nënshkruan me skuadrën norvegjeze

Njëri nga mbrojtësit më të mirë kosovar, Leotrim Bekteshi është bërë me skuadër të re.

Bekteshi ka nënshkruan me klubin norvegjez, Mjondalen IF Fotball, që garon në Ligën e Dytë, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësi ishte pjesë e Prishtinës, por u largua gjatë afatit kalitar të janarit si lojtar i lirë.

Mjondalen është tri herë fitues i Kupës së Norvegjisë. Bekteshi nga nesër pritet t’i bashkohet skuadrës për të filluar stërvitjet.

Ai me Prishtinën në tri vite e gjysmë sa ishte pjesë i ka regjistruar 150 paraqitje derisa e ka fituar titullin kampion, Kupën e Kosovës si dhe Superkupën.

/Gazeta Olle/

Related posts

30 policë kufitarë në Bllacë ndodhen nën masa hetimore

Xh M

VMRO u ftua të merrte pjesë në zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë, por refuzoi

Xh M

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 33-të në Superligë, ja kush e drejton derbin Gjilani – Drita

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More