Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Kjo skuadër bie nga Liga e Parë pasi mposhtet në ndeshjen direkte për mbijetesë

FC Vitia është mposhtur nga KF Vllaznia me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së 26-të në Ligën e Parë.

Me rezultatin e kësaj ndeshje, tashmë zyrtarisht Vitia ka rënë nga Grupi B dhe do të garojë në Ligën e Dytë, shkruan Gazeta Olle.

Pas 26 xhirove, vitiasit kanë grumbulluar vetëm 22 pikë, ku janë mposhtur 18 herë.

Tashmë një javë para përfundimit të edicionit, edhe matematikisht Vitia e ka të pamundur të sigurojë mbijetesën.

Kjo ndeshje ishte jetike edhe për Vllazninë, të cilët arritën të marrin fitore të madhe.

/Gazeta Olle/

Related posts

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan, një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Xh M

Musliu: S’ka më kohë! Kuvendi duhet të angazhohet në votimin e ndryshimeve kushtetuese

Xh M

UEJL, mbledhje përkujtimore me rastin e ndarjes nga jeta Prof. Nazmi Maliqi

Xh M