Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Istogu bën goditjen e madhe, nënshkruan me yllin e Flamurtarit

Skuadra nga rrafshi i Dukagjinit ka zyrtarizuar mbrojtësin Veton Kabashi.

Në fakt për Kabashin është një rikthim te Istogu las tetë viteve të kaluara te Flamurtari.

Qendërmbrojtësi shtatlartë ka qenë edhe kapiten i kuqezinjve dhe njëri nga më të mirët në vitet e fundit.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Istogu transferon super mbrojtësin Veton Kabashi!

Football Club Istogu me kënaqësi njofton të gjithë opinionin sportiv, dashamirët dhe tifozët e Istogut, që klubi ka përmbyllur me sukses marrëveshjen me super mbrojtësin Veton Kabashi.

Të hënën do të prezantohet Veton Kabashi si lojtari më i ri i Istogut, ku edhe do të nënshkruajë kontratën një vjeçare.

Kabashi ishte kapiten dhe liderë i skaudrës së Flamurtarit për tetë vite me radhë, ku ishte lojtari më i dalluar në fazën e mbrojtjes.

Mbrojtësi Kabashi më përvojën e tij dhe me kualitetet e larta që i posedon do ti ndihmojë shumë skuadrës së Istogut, drejt arritjeve të objektivave në edicionin e ri 2021-2022!

Vetoni ka vendosur që ti refuzojë shumë skuadra të Superligës, vetëm e vetëm që ti bashkohet klubit të qytetit të tij, ku edhe i mësoi hapat e parë si futbollistë.

Mirë se u ktheve në shtëpi #VetonKabashi #FCIstogu

/Gazrta Olle/

Related posts

Deri tani nga Covid, janë ri-infektuar dhe kanë vdekur 13 pacientë

Z.H

Kabineti i Petkov: Këshilltarët mos bëjnë politikë të jashtme, fillimisht rezultatet pastaj negociatat

Xh M

Në Kozle nga Covid-19 po mjekohen dy foshnje një muajshe binjakë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More