Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ilir Nallbani, përzgjedhës te Kosova U15

Ai është emëruar përzgjedhës në ekipin e Kosovës U -15 nga Federatën e Futbollit të Kosovës.

Nallbani ka falënderuar kryetarin e FFK-së, Agim Ademin, nënkryetarit Bakir Burri si dhe te gjithë anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Futbollit të Kosovës.

Nallbani tash e disa vit udhëheqë me sukses Shkollën e Futbollit ‘Arena’ në Pejë.

Ndihmës i tij pritet të jetë Faruk Statovci, që po ashtu ka pasur sukses me grupmoshat e reja.

Nallbani ka bërë karrierë në klube si Besa e Pejës, Tatabanya (Hungari), Elbasani dhe Vllaznia në Shqipëri, ndërsa në fundin e karrierës luajti edhe te Trepça ’89, Liria dhe për ta mbyllur karrierën në Besë, aty ku e kishte nisur.  /Gazeta Olle/

Related posts

Filloi rrjedhja e informacioneve mbi Regjistrimin, heshtje nga ana e drejtorit Simovski!?

Xh M

Mickoski: Edhe shumë spekulime për mos paraqitjen e deputetit Rexhepi, do të presim deri në ora 12 që të shfaqet

D V

Si po vepron Dogana me automjetet me targa të huaja në pronësi të shtetasve tanë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More