Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Granit Xhaka rinovon me Arsenalin

Granit Xhaka ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Arsenalin për të rinovuar kontratën.

 

Mesfushori shqiptar që përfaqëson Zvicrën ishte lidhur me një largim nga The Gunners në këtë verë, derisa kërkohej nga Roma.

Giallorossët ishin të bindur se do të arrin marrëveshje me Xhakën pas Kampionatit Evropian, mirëpo Arsenali e bindi që të qëndronte në Emirates.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, mesfushori konfirmoi se ka rinovuar kontratën.

“Shtëpi është aty ku është zemra. Vërtetë krenar që vazhdojë kontratën te Arsenali”, është mbishkrimi i lënë në foto nga Xhaka.

Arsenali ende nuk ka ofruar detaje se sa vite kontratë ka nënshkruar lojtari i tyre, por besohet të jetë edhe për tre vitet e ardhshme. 

https://www.instagram.com/p/CS8vpYtACsX/?utm_source=ig_web_copy_link

Related posts

Grealish zbulon atë që u tha Guardiola pasi i dha leksione atij dhe Mahrezit

D V

Allegri konfirmon dy mungesat e mëdha të Juventusit: Nuk luajnë ndaj Chelseat dhe Torinos

D V

Bayerni ka marrëveshje verbale me Sabitzer, por akoma nuk ka vendosur nëse do të paguajë 15 milionë euro për të

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More