Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Gianluigi Donnarumma i bashkohet PSG-së

Paris Saint-Germain ka zyrtarizuar Gianluigi Donnarumman, me portierin italian që ka nënshkruar deri më 30 qershor 2026.

 

Portieri 22-vjeçar i Italisë bashkohet me Paris Saint-Germain nga AC Milan, ku e kishte nisur karrierën në vitin 2013.

Paraqitjet e tij me ekipin e parë të Milanit nisën në sezonin 2015/2016.

Gjatë gjashtë sezoneve të tij me Rossonerët, portieri i lindur në Napoli bëri 215 paraqitje në Serie A, 16 ndeshje në Ligën e Evropës dhe 12 ndeshje në Kupën e Italisë.

Gianluigi Donnarumma bëri debutimin e tij të parë për Azzurrët në moshën 17 vjeçare kundër Francës.

Donnarumma ka nënshkruar deri më 2026, ndërsa te PSG ka kaluar si lojtar i lirë.

Related posts

Lama: Shpresojë të fitoj sërisht “Gongun e Artë”

A.S.

Edion Sadriu, talenti 12 vjeçar Shqiptarë i FC KONIZ Bern

R Zh

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar me shkrim të veçantë për pensionimin e Majlinda Kelmendit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More