Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: FC Ferizaj nuk ka të ndalur, prezanton transferimin e radhës

FC Ferizaj është njëra nga skuadrat më aktive gjatë merkatos dimërore në futbollin vendor.

Klubi i cili garon në Ligën e Parë, sot ka prezantuar transferimin e ri, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar, Besfort Emini, i cili pritet të sjellë freski në skuadrën bardhekaltër.

Mesfushori defansiv vjen pas aventurës tek skuadra e Kikës, teksa në të kaluarën ka qenë pjesë e skuadrave si Llapi dhe Vitia.


Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj: 

Zyrtare; Besfort Emini është transferi i radhës i skuadrës tonë.

Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se klubi ynë ka arritur marrëveshje me mesfushorin e ri, Besfort Emini.

Emini që luan rolin e mesfushorit defensiv, u bashkua me klubin tonë pas aventurës që kishte me skuadrën e KF Kikës, ai në të kaluarën ka qen pjesë e disa skuadrave si KF Llapi dhe KF Vitia. Përvoja e tij në futbollin tonë do të na ndihmojë shumë që ti arrijmë suksese në këtë sezon.

FC Ferizaj i uron mirëseardhje Eminit në klubin tonë duke i uruar shëndet dhe shumë suksese me skuadren tonë.

Na priftë e mbara. 

Ferizaj,
10.01.2022


/Gazeta Olle/ 

Related posts

Mickoski: Kërkesat e Bullgarisë janë rezultat i politikës aventureske të qeverisë

Z.H

Pendarovski e Spasovski urojnë ditën ndërkombëtare të romëve

Z.H

Edhe ministrja Trençevska i bashkohet protestës së sindikatës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More