Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: FC Ferizaj ‘blindon’ portën, nënshkruan me portierin e ri

Klubi njofton se ka arritur marrëveshje me portierin e ri, Petrit Terziu, shkruan Gazeta Olle.

Terziu vjen nga skuadra e Vëllaznimit, ku pati paraqitje mjaft të mira në stinorin vjeshtor, teksa më parë ishte edhe pjesë e Gjilanit dhe Vitisë.

Ky është përforcimi i parë i bardhekaltërve në merkaton dimërore.

Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj:

𝐌𝐢𝐫𝐞𝐬𝐞𝐯𝐣𝐞𝐧 𝐏𝐞𝐭𝐫𝐢𝐭 𝐓𝐞𝐫𝐳𝐢𝐮💙

Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se klubi ynë ka arritur marrëveshje me portjerin e ri Petrit Terziu, duke nënshkruar kontratë 1 vjeçare✍🏻.

Terziu ishte pjesë e KF Vëllaznimit nga Gjakova në sezonin vjeshtor, ku pati paraqitje mjaftë të mira, ndërsa më parë ishte pjesë e SC Gjilanit e KF Vitisë!

Ky është përforcimi i parë i klubit tonë në merkaton dimërore.

🤝Klubi ynë i uron mirëseardhje Petritit, duke i uruar shëndet e shumë suksese në klubin tonë.

Na priftë e mbara ⚪️🔵.

Ferizaj
05/01/2022.

/Gazeta Olle/

Related posts

Veliu flet direkt nga Turqia: Pritja ka qenë shumë e mirë, paga është sekret

Redaksia

Presidenti Pendarovski për vizitë në Belgjikë

Z.H

Lilaj kërkon largimin nga Prishtina pasi që klubi ia ka borxh katër rroga, futbollisti nuk do t’i hedh në gjyq

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More