Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: E përfundoi kampionatin para kohe për shkak të lëndimit, futbollisti ndanë rrugët me Dritën

Largimi i futbollistit është konfirmuar nga vetë klubi, shkruan Gazeta Olle.

“Klubi jonë, FC DRITA ju njofton që ka ndarë rrugët me sulmuesin, Kastriot Rexha. Rexha pas problemeve të vazhdueshme nga lëndimi në gju, nuk arriti të na ndihmoj deri në fund të kampionatit. Edhe pse lëndimi do ta mbajë Rexhën jashtë fushave për një kohë, ne si klub prapë i ofruam kontratë të re për të vazhduar bashkëpunimin me të, por që lojtari nuk e pranoi ofertën e dhënë nga klubi” thuhet në njoftimin e Dritës.

 

Rexha ishte ribashkuar me “Intelektualët” në janar të vitit të kaluar dhe kishte kontratë deri më 30 qershor, 2021.

/Gazeta Olle/

 

 

Related posts

Kuvendi do ta mbajë seancën e 51-të

D V

Ali Ahmeti pret Lorik Canën në Tetovë

Xh M

ESHR: Për lehtësimin e pasojave nga kriza energjetike dhe shëndetësore janë paguar 183 milion euro

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More