Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Donat Rrudhani transferohet tek Young Boys, nënshkruan kontratë katërvjeçare

Donat Rrudhani ka ndërruar skuadër.

 

Lojtari i kombëtares së Kosovës, Donat Rrudhani ka ndërruar skuadër, por jo edhe kampionat.

Rrudhani ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me skuadrën e Young Boys.

Deri më tani, kosovari ishte pjesë e skuadrës së Aarau.

23 vjeçari aktualisht është në grumbullim me kombëtaren Dardane, dhe nesër do të jetë i pranishëm në ‘Fadil Vokrri’ për ndeshjen ndaj Irlandës Veriore.

Lajmin për nënshkrimin e marrëveshjes e ka bërë të ditur skuadra e Young Boys. Rrudhani tek YB deri në vitin 2026.

Related posts

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë: Bernard Challandes pritet të bëjë shumë ndryshime

D V

Zyrtare: Napoli transferon Kim Minjae

Lea Muslija

E ofendoi gjyqtarin e ndeshjes, ylli i Realit e pëson rëndë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More