Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Dacia Sandero është vetura më e shitur në Evropë

Vetura Dacia Sandero ka arritur që ta kalojë gjigantin Volkswagen Golf dhe Toyota Yaris, për t’u bërë vetura më e shitur në Evropë.

 

Siç tregojnë statistikat më të reja të muajit të fundit, vetura Dacia që është pjesë e Renault Group, ka arritur të jetë në mesin e pak brendeve të fuqishme botërore që kanë arritur të shënojnë rritje të shitjeve, kur shumica kanë pasur rënie.

E ridizajnuar së fundmi me enterier të jashtëzakonshëm, performancë dinamike e çmim të volitshëm, Sandero nuk ka si të mos jetë një veturë kaq e kërkuar në Evropë.

Vlen të ceket se Dacia Sandero është edhe në Kosovë prej veturave më të shitura, ku distributor i autorizuar i kësaj veture është Auto Mita.

Related posts

Edhe zyrtarisht arrin Hyundai Casper

D V

Mercedes ngacmon fansat me një veturë elektrike me një diapazon prej 1 mijë kilometrash

D V

Veturat me “drita të fshehura” ishin mjaft tërheqëse – çfarë ka ndodhur me to?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More