Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Carioca kalon te Dukagjini

Carioca kalon te Dukagjini nga klubi i Feronikelit, ku ishte aktivizuar për tre vjet.
“Futbollisti brazilian, Carioca, nga tani e tutje magjinë e tij do ta vazhdojë në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. Mesfushori me tipare ofensive edhe zyrtarisht është pjesë e Dukagjinit. Jean Carioca vjen nga klubi i Feronikelit, ku ishte aktivizuar për tre vjet”.

“I lindur më 1 qershor 1988, tridhjetetrevjeçari ka një bagazh të madh në futbollin brazilian, ku është aktivizuar në disa klube të ndryshme. Da Silva Carioca gjithashtu ka luajtur edhe në Shqipëri, ku është shpallur fitues i Kupës me klubin e Kukësit dhe njëkohësisht është paraqitur me këtë klub në garat europiane”.
“Carioces i urojmë mirëseardhje dhe shumë suksese me logon e klubit të Dukagjinit!”, thuhet në njoftim. /Gazeta Olle/

Related posts

Në Maqedoni disa paralele ndodhen në izolim për shkak të infektimeve me Kovid-19

N E

Gjashtë muaj pa gjinekolog amë në Shuto Orizare

Redaksia

Skuadra e Llapit e bashkuar edhe jashtë fushës, mblidhen në iftar

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More