Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Bayern Munichu ‘blindon’ Leon Goretzkan me kontratë afatgjate

Leon Goretzka ka përfunduar spekulimet që e lidhin atë me një largim nga Bayern Munich duke nënshkruar një kontratë të re në Allianz Arena deri në vitin 2026.

 

Mesfushori gjerman u lidh rregullisht me një largim gjatë verës, me Manchester Unitedin që lidhej më së shpeshti me fituesin e Bundesligës.

Sidoqoftë, Goretzka ka nënshkruar një rinovim të kushteve me Bayernin, duke nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me kampionët e Gjermanisë.

Është vet klubi gjerman dhe lojtari që kanë konfirmuar marrëveshjen e re deri në verën e vitit 2026.

“FC Bayern ka zgjatur kontratën e Leon Goretzka, e cila fillimisht do të ishte e vlefshme deri në qershor 2022, deri në vitin 2026”, thuhet në njoftimin e Bayernit.

“Ne kemi fituar gjithçka që fitohet gjatë tre viteve të fundit. Por, ajo që do të ishte edhe më mirë sesa të fitosh tituj është konfirmimi dhe përsëritja e këtyre sukseseve. Ne duam të ndërtojmë mbi këtë në vitet e ardhshme”.

“Ekipi, klubi dhe mjedisi nuk janë vetëm shumë profesionistë, por edhe të njohur. Kjo përzierje është një nga gjërat që garanton sukses në këtë klub. Jam shumë i lumtur që do të zgjas kontratën time deri në vitin 2026”, ka thënë Goretzka.

Me detajet më të vogla që janë sqaruar pas bisedimeve në javët e fundit, Goretzka ka nënshkruar një marrëveshje që pritet të jetë me vlerë midis 12 milionë dhe 15 milionë eurosh në vit.

Related posts

Donnarumman e ‘tradhëtojnë’ emocionet, nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

Z H

Alexander-Arnold emëron dy lojtarët që do t’i transferonte te Liverpooli

D V

FIFA do të revolucionarizojë pozicionet jashtë loje, ato do të jenë automatike duke filluar nga “Katar 2022”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More