Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Barcelona merr në huazim talentin 18-vjeçar të Rapid Viennas, Yusuf Demir

FC Barcelona ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Rapid Viennan për huazimin e Yusuf Demirit, shkruan Zeri.info.

 

Talenti i ri austriak do ta kalojë sezonin 2021/22 në huazim te Barcelona B.

Klubi katalunas ka bërë të ditur se për huazimin e tij kanë paguar 500 mijë euro, teksa kanë të drejtën e blerjes për 10 milionë euro.

Demir është 18-vjeçar dhe luan në pozitën e mesfushorit ofanziv. Ai gjithashtu mund të luajë edhe në të dy krahët e sulmit.

Related posts

Man City kthen vëmendjen te transferimi i Lewandowskit pas dështimit të Kane

D V

Juve nuk planifikon ta kthejë Pogban

D V

Me situatën aktuale, Barca nuk mund të bëjë transferime në janar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More