Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ballkani bën goditjen e madhe, transferon mesfushorin nga skuadra turke

Ballkani ka bërë tjetër goditje për edicionin e ri.

Skuadra suharekase ka transferuar mesfushorin Arens Mateli.

21-vjeçari ka ardhur te Ballkani nga skuadra turke Akhisar.

Mateli ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me skuadrën suharekase.

Njoftimi i plotë nga Ballkani:

Mirë se vjen Arens Mateli
Të dashur tifozë

Futboll Klub Ballkani njofton se Arens Mateli është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë.

Klubi ynë dhe mesfushori 21-vjeçar kanë arritur marrëveshjen për kontratën 3-vjeçare.

Mateli vjen nga ekipi turk i Akhisarspor, teksa në të kaluarën ka qenë pjesë e Tiranes dhe Kukësit në Shqipëri.

Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje lojtarit 21-vjeçar dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë.

/Gazeta Olle/

Related posts

Dehari: Ukraina luftoi kundër shqiptarëve / Qeveria me 11 ministra shqiptar me dy milionë euro për refugjatët nga Ukraina!

I Z

Përmbledhje nga takimi Taravari – Kovaçevski, ASH me një këmbë në Qeveri

Z.H

Bërnz dhe Petrovska shpalosën dy pllaka përkujtimore në Manastir

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More