Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Ballkani prezanton Argjend Malajn

Zyrtarizimi ka ardhur përmes faqes zyrtare të klubit, shkruan Gazeta Olle.

“Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se mesfushori Argjend Malaj është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë. Mesfushori 27-vjeçar ka firmosur ditën e sotme kontratën me skuadrën tonë për 2 sezonet e ardhshme duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë”, thuhet në njoftimin e klubit.

Malaj ka luajtur me Feronikelin dy sezonet e fundit por edhe me Prishtinën më herët. Në të shkuarën, Malaj ka luajtur në kampionatin shqiptar me ekipe si Kamza, Tirana e Skënderbeu.

Suharekasit e kanë nisur mirë edicionin e ri të Superligës së Kosovë, ku në dy ndeshjet e para kanë arritur një fitore dhe një barazim, duke u pozicionuar në vendin e dytë në tabelë.

/Gazeta Olle/

 

 

Related posts

Osmani: Nuk jemi kundër popullit rus por kundër politikave agresive të Qeverisë së tyre

Z.H

Pendarovski: Shteti është një shtëpi që duhet ta ndërtojmë së bashku

Xh M

Joveski: Prokuroria ka lëndë për një funksionar në qeveri dhe për një sekretar shtetëror

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More