Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Afrim Tovërlani emërohet trajner i Përfaqësueses së Kosovës U21

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës.

Risia më e madhe është ndryshimi i trajnerit tek Përfaqësuesja U21 e Kosovës.

Pas largimit të Michael Nees, përzgjedhës i përkohëshëm ishte Albert Bunjaku, derisa tani e tutje U21-shat kanë një trajner të ri.

Komiteti Ekzekutiv ka marrë vendim që postin e trajnerit te U21 t’ia besoj trajnerit të mirënjohur kosovar, Afrim Tovërlanit.

“KE shqyrtoi ecurinë e ekipeve kombëtare dhe në këtë drejtim mori vendim që për përzgjedhës të Kombëtares U21 të emërojë futbollistin e spikatur dhe trajnerin më të trofeshëm në futbollin e Kosovës, Afrim Tovërlani. Po ashtu KE mori vendim që të bëhet riorganizimi i trajnerëve për ekipet kombëtare të femrave për të gjitha grup moshat”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Tovërlani ka drejtuar skuadra të njohura në vendin tonë si Prishtinën, Feronikelin, Trepçën ’89 e Ferizajn. /Gazeta Olle/

Related posts

Strugë-Ohër: Stërvitja e parë civile NATO-QMK

D V

Gruaja 50 vjeçare lindë foshnje në Gjinekologjinë e Çairit

Z.H

SPB Tetovë kontrollon automjetet që kryejnë transport publik në Tetovë dhe Gostivar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More