Agjencia Zhurnal.mk.

Zyrtare: Abdulah Ibrakovic, trajneri i ri i Prishtinës

FC Prishtina e ka prezantuar trajnerin e ri, Abdulah Ibrakovic, i cili ka nënshkruar deri në vitin 2023.

Ekipin “bardhekaltër” do ta drejtojë trajneri nga Bosnjë e Hercegovina, Abdulah Ibrakovic.

51-vjeçari është bashkuar me Prishtinën të hënë, ndërsa sot klubi e ka prezantuar.

Ai së fundmi ka punuar në Austri, te skuadra Kapfenberg.

Në karrierën e tij ka drejtuar skuadra si Radniçki Lukavac, Sloboda Tuzla, Bratstvo Graçanica, TOSHK Teshanj, Velez Mostar, Çelik Zenica, Hetten dhe së fundmi Kapfenberg.

Boshnjaku do ta zë vendin e Zekirija Ramadanit, që u largua javën e shkuar.

Prishtina pas 13 xhirosh ka 17 pikë dhe mban vendin e 6-të, me 7 pikë më pak se lideri Ballkani. /Gazeta Olle/

Related posts

Bozhinovski: Më është shkelur e drejta e mbrojtjes

Xh M

Vazhdoi komisioni kuvendor për Çështje Evropiane

Z.H

Caktohen gjyqtarët për xhiron e 23-të të Superligës, ja kush e drejton derbin në Suharekë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More