Agjencia Zhurnal.mk.

Zyba e quan Hisen Berishën “komunist”, Bekë Berisha e largon nga mbledhja

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, kanë pasur një përplasje mes vete gjatë raportimit të ministrit të Mbrojtjes Ejup Maqedonci në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, raporton Ekonomia Online.

Zyba ndonëse nuk është anëtar në këtë komision, kërkoi të marrë fjalën. Fillimisht tha se nuk pajtohet me deklarimet e deputetit të PDK-së e më pastaj e quajti “komunist”.

Pas kësaj, pati përplasje ndërmjet Berishës e Zybës, duke bërë që kryetari i këtij komisioni Bekë Berisha ta largojë nga mbledhja.

Related posts

Një 52-vjeçar gjendet pa shenja jete në garazhat e një ndërtese

Xh M

​1 vjet nga marrëveshja e Brukselit dhe Ohrit, sfidë zbatimi i saj

Xh M

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy