Agjencia Zhurnal.mk.

Zv.ministri Rexhepi priti në takim këshilltarin nga ambasada bullgare Krasemir Dragnev

Shkup, 20 gusht – Sot zv.Ministri për transport dhe lidhje Bekim Rexhepi priti në takim Këshilltarin Ekonomik Krasemir Dragnev nga Ambasada e Republikës të Bullgarisë në Maqedoninë e Veriut.

 

Në takim, biseduan për projektet kapitale të cilat është duke i realizuar Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, me theks të veçanë në Koridorin 8 gjegjësisht për infrastrukturën hekurudhore si dhe për projekte të tjera infrastrukturore të cilat po realizohen ne vendin tonë.

Gjithashtu shkëmbyen mendime dhe përvojat e të dy shteteve në lidhje me përballjen me sfidat nga Kovid kriza.

Njëheri i shprehëm faleminderim për bashkpunimin e deritanishëm , dhe e veçuam nevojën për intesifikimin e bashkëpunimeve të tilla në periudhën e ardhshme.

Related posts

Ja parimet e nënshkruara nga dy liderët, Zaev – Gashi

Redaksia

Stejt Departmenti: Në Maqedoni mbizotëron korrupsioni në tenderët publik dhe në biznese

Z H

Ministri Shaqiri nesër do të marrë pjesë në Samitin Global mbi Partneritetin e qeverisjes së hapur në Seul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More