Agjencia Zhurnal.mk.

Zv.drejtori Selami thirrje partive politike të mobilizojnë mërgatën për regjistrim

Shkup, 26 gusht – Zv.drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Ilmi Selami, sot edhe njëherë u ka bërë thirrje të gjitha partive politike pa dallim nëse janë në pushtet ose opozitë, të bëjnë thirrje masive për diasporën që edhe ato pak që kanë ngelur pa u regjistruar, të regjistrohen.

 

Deri në përfundim të regjistrimit kanë ngelur vetëm edhe 35 ditë ndërsa deri tani regjistrimi është zhvilluar pa pengesa, pavarësisht hutive në opinion se e njejta do të shtyhet, por kjo gjë nuk është e vërtetë përshkak se edhe kryeministri Zaev madje e konfirmoi se nuk bisedohet për një gjë të tillë.

Deri tani nga diaspora janë regjistruar 190636 persona por ky numër me siguri mund të arrijë së paku 200 mijë nëse edhe një herë mërgata mobilizohet për regjistrim dhe për të ndihmuar njëri tjetrin përshkak se shumica e qytetarëve atje nuk kanë njohuri për të punuar me kompjuter dhe për t’u regjistruar.

Ndryshe në vendin tonë regjistrimi fillon më 5 shtator dhe do të përfundojë më 30 shtator./Zhurnal.mk

A P E L !!!U BËJ APEL TË GJITHË PARTIVE POLITIKE DHE FAKTORËVE TJERË NË SHOQËRI, I LUS QË SË BASHKU APO VEÇ E VEÇ, TË…

Posted by Ilmi Selami on Thursday, August 26, 2021

Related posts

Qendra për Mundësi të Barabarta “Bubamara”. Gratë sërish në sfond

D V

138 dënime në autostradën Shkup-Kumanovë-Veles

D V

Çfarë do të ndodh me rastin “Alfa”? Mariçiq: Nuk e ndjek në detaje, vendos gjykata!

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More