Agjencia Zhurnal.mk.

Zjarri vazhdon të përhapet në malin e rajonit të Kërçovës

Kërçovë, 4 Nëntor – Një zjarr i madh ka filluar në orët e para të mëngjesit në malin afër Strazhës më saktësisht, rrugës Këçovë – Gostivar ku është përhapur në një pjesë të madhe i cili vazhdon ende të jetë aktiv.

 

Rruga Kërçove-Gostivar për momentin e kalueshme mirëpo shihet zjarri se si ka arritur deri në rrugën kryesore, zjarrfikësit janë vënë në dispozicion dhe po e monitorojnë gjendjen duke u munduar ta shuajnë plotësisht zjarrin.

Related posts

Kongresmenët amerikanë kërkojnë që të zgjidhet mosmarrëveshja dypalëshe midis Sofjes dhe Shkupit

Redaksia

Dimitrov – Lirman: Gjermania mbetët e përkushtuar për fillim e negociatave me Maqedoninë e Veriut

D V

LSDM: Po realizojmë qëllimet strategjike të shtetit tonë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More